Studnie głębinowe na potrzeby rolników i plantatorów

Nowoczesne studnie głębinowe na potrzeby rolników i plantatorów, to rozwiązanie, bez którego wiele osób prowadzących tego typu działalność, nie wyobraża sobie codziennego nawadniania pól uprawnych, łąk czy obrządku bydła hodowlanego.

Wydajność przeciętnej studni głębinowej, która ma za zadanie spełniać potrzeby właściciela domu jedno lub wielorodzinnego, wynosi około 5 m3 na dobę. Problem pojawia się przy znacznie większym zapotrzebowaniu na bieżącą wodę, które wykazywane jest przez rolników, właścicieli pól uprawnych czy osób zajmujących się zawodowo hodowlą zwierząt. Przy tak dużym zużyciu wody stosuje się studnie głębinowe o znacznie głębszym nawiercie i o większej średnicy. Zapotrzebowanie na wodę w przemyśle rolniczym oscyluje w granicach około 5000 m3 na dobę, dlatego też do takich potrzeb wykonuje się odpowiednie studnie głębinowe, które są w stanie spełnić oczekiwania każdego właściciela gospodarstwa rolnego, a także ograniczyć wydatki z tytułu zużycia wody z sieci miejskiej. Studnia głębinowa powinna zostać wybudowana przez specjalistów. Znajdziesz ich między innymi w naszej firmie.

 

Wydajne studnie głębinowe na potrzeby rolników i plantatorów

Studnie głębinowe o wysokiej wydajności mają zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu i rolnictwa. Mogą one posłużyć do takich czynności, jak m.in.:

  • nawadnianie sadów,
  • tanie nawadnianie pól rolniczych,
  • pomoc w bieżącej obsłudze gospodarstwa rolnego i hodowli bydła,
  • wsparcie produkcji wody źródlanej,
  • bieżące wsparcie produkcji betonu,
  • bezkosztowe nawadnianie pieczarkarni,
  • nawadnianie sadów i dużych ogrodów warzywnych,
  • pojenie zwierząt hodowlanych,
  • utrzymywanie w czystości budynków gospodarczych, chlewni oraz wszystkich miejsc znajdujących się nieopodal gospodarstwa rolnego,
  • bieżące utrzymanie w czystości maszyn rolniczych i innych sprzętów, wykorzystywanych na co dzień w gospodarstwie rolnym, a także przy obrządku zwierząt czy wykonywaniu prac w ogrodach i sadach.

Studnie głębinowe o wysokiej wydajności są objęte dofinansowaniem na ich budowę z programu rządowego. Mogą z niego skorzystać wszyscy rolnicy, którzy nawadniają swoje pola. Dotacja do budowy studni przemysłowej o wysokiej wydajności wynosi 100. 000 zł.

 

Odwiert studni głębinowych dla rolników – możliwy na każdym rodzaju podłoża

Odpowiednio wykonane studnie głębinowe, które są wykorzystywane w rolnictwie, wyróżniają się odwiertami aż do 300 m głębokości. Średnica otworu studziennego jest uzależniona od tego, z jakich pokładów czerpana będzie woda przeznaczona do codziennego użytkowania. W przypadku studni głębinowych o wysokiej wydajności, stosowane są odpowiednie pompy, które wyróżniają się bardzo solidną konstrukcją, efektywnością pracy, a także komfortową obsługą. Cicha praca pomp montowanych w studniach głębinowych o wysokiej wydajności nie powoduje dyskomfortu związanego ze zbyt dużą emisją hałasu. Każdy rolnik oraz osoba zajmująca się uprawą pól może zdecydować się na studnie głębinowe wywiercone w dowolnie wybranym przez niego miejscu, bez względu na to, czy jest to teren górski czy nizinny.

Studnie głębinowe dla rolników zapewniają dostęp do darmowego i nieskażonego źródła wody. To najkorzystniejsze rozwiązanie dla tych osób, których gospodarstwa rolne wykazują ogromne zapotrzebowanie na wodę.

Poproś o bezpłatną wycenę

Skontaktuj się z nami i otrzymaj bezpłatną wycenę usługi.
Posiadamy sprawdzony zespół ekspertów oraz najwyższej jakości urządzenia.